Suwałki po raz trzeci

Suwałki po raz trzeci

Dodano: 15 października 2017,13:24:14

Suwałki po raz trzeciMistrzostwa Polski w lekkiej atletyce ponownie w Suwałkach. We wtorek (10 października) w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyło się spotkanie organizatorów przyszłorocznych PZLA Mistrzostw Polski. Suwałki po raz trzeci rok z rzędu w gronie wyróżnionych miast – gospodarzy najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce.

Obecny na spotkaniu Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk otrzymał z rąk Henryka Olszewskiego, twórcy sukcesów m.in. Tomasza Majewskiego i Krystyny Zabawskiej (z domu Danilczyk), a obecnie Prezesa Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, okolicznościową nominację. W 2018 roku Suwałki będą gospodarzem PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach oraz Sztafetach. O medale lekkoatleci rywalizować będą w drugi weekend czerwca (9-10).

Należy zauważyć, iż mistrzostwa Polski sztafet są nową imprezą w polskim kalendarzu lekkoatletycznym. W związku z tym w programach głównych mistrzostw seniorów, które odbędą się w przyszłym roku w Lublinie oraz juniorów do lat 20, które zorganizuje Włocławek, nie pojawią się już biegi rozstawne. A zatem konkurencje biegowe, które kończą mistrzowskie imprezy lekkoatletyczne i zazwyczaj budzą największe emocje zostaną rozegrane na suwalskim stadionie.

Przyznanie Miastu Suwałki prawa organizacji kolejnej imprezy lekkoatletycznej rangi mistrzowskiej potwierdza, iż Polski Związek Lekkiej Atletyki dostrzega zaangażowanie władz miasta w rozwój królowej sportu. W szczególności zwraca uwagę fakt, iż Suwałkom zostało powierzone zorganizowanie zawodów, których do tej pory nie było w kalendarzu imprez lekkoatletycznych.

Nie ulega wątpliwości, iż decyzja zarządu PZLA ma też związek z wysoką oceną zorganizowanych w 2016 i 2017 mistrzostw Polski, które odbywały się na suwalskim stadionie.

 
Jargi

Chciałbyś coś dodać a może skrytykować lub pochwalić? Śmiało tutaj możesz wszystko.

%d bloggers like this: