Koniec pewnej epoki

Zmiana w Suwalskim Ośrodku Kultury

Czy to będzie koniec epoki Kamińskiej w Suwalskiej Kulturze? Na stronach Urzędu Miejskiego, czytamy;

W związku z upływem w dniu 31 października 2017r. kadencji Pani Bożeny Kamińskiej na stanowisku Dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury Prezydent Miasta Suwałk podjął decyzję o skorzystaniu z rozwiązania prawnego wynikającego z art. 16a ustawy z dnia 25 października 1991r. o organizacji i prowadzeniu działalności kulturalnej.

Prezydent Miasta Suwałk z dniem 1 listopada 2017r. – do czasu wyłonienia dyrektora ww. instytucji w drodze konkursowej – powierza pełnienie obowiązków dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury Pani Alicji Andrulewicz, dotychczasowej Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego  Suwałkach.

Osobiście wątpię, polityka obecnego włodarza naszego miasta w moim odczuciu jest nieco pokręcona i balansuje na granicach absurdu. Samo osadzenie poseł Kamińskiej na stanowisku de facto wirtualnego dyrektora SOK w Suwałkach było dość karkołomnym krokiem. Prezydent Renkiewicz “niby” nie jest działaczem PO lecz został w pewnym sensie namaszczony a nominacja Kamińskiej jest aktem lennym Prezydenta. Czy jest możliwe przejęcie władzy w SOK przez inną opcję? Hmm, wszystko jest możliwe ale czy na tej działce? Wątpię, Suwalską kulturą od niepamiętnych czasów (jeszcze za ROKIS) targają przeróżne wichury i przypuszczam że i tym razem bez tego się nie obejdzie. 

PS. Z ostatniej chwili, Kamińska zapowiedziała swój udział w konkursie na Dyrektora SOK. Sytuacja się robi ciekawa, dziwi natomiast opóźnienie w przeprowadzanych krokach przez UM.

 
Jargi

Chciałbyś coś dodać a może skrytykować lub pochwalić? Śmiało tutaj możesz wszystko.

%d bloggers like this: