Adam Andruszkiewicz odchodzi z klubu KUKIZ15

Klub Kukiz’15 topnieje

Adam Andruszkiewicz odchodzi z klubu Kukiz15 – Stało się to czego co od dawna wisiało w powietrzu. Poseł okręgu Białystok Adam Andruszkiewicz odchodzi z klubu Kukiz15. Tym samym krystalizuje się pozycja Klubu Kukiz 15 która nieustannie przesuwa się z pozycji centro – prawicowej ku centralnej części sceny politycznej. Informację o odejściu Adama z klubu Pawła Kukiza podał sam Kukiz w programie Moniki Olejnik “Kropka nad i” a chwilę później potwierdził poseł Andruszkiewicz w programie TVP Info, “Minęła dwudziesta”.

Od dłuższego czasu w Kukiz’15 trwają rozmowy również na temat mojej aktywności. Wielokrotnie nie zgadzałem się z różnymi posłami z klubu, m.in. z panem Tyszką. Sam lider Paweł Kukiz mówił wielokrotnie, że moja retoryka jest zbyt bliska PiS. Ja to odbieram jako retorykę patriotyczną. Po rozmowie w cztery oczy z Pawłem Kukizem podjąłem decyzję o odejściu z klubu Kukiz’15 – mówił Andruszkiewicz na antenie TVP Info.

 

W Polsce nie powinno dochodzić do podziałów. Wszystkie siły patriotyczne powinny połączyć sily ku dobrej zmianie. Nie możemy pozwolić, by wrócił Donald Tusk i wszystko zniszczył – podkreślił Andruszkiewicz. Zapowiedział też, że jutro w Sejmie ogłosi decyzję o swojej przyszłości politycznej.

To już w sumie trzecie odejście posłów o poglądach Narodowych, Robert Winnicki, Sylwester Chruszcz teraz Adam Andruszkiewicz. Tym samym w klubie Kukiz 15 z Narodowców pozostał Marek Jakubiak. 

Adam Andruszkiewicz odchodzi z klubu Kukiz15

Przyszłość Posłą Andruszkiewicza poznamy prawdopodobnie jutro, Adam ma do wyboru kilka opcji, wydaje się że najlepszą z nich byłoby wstąpienie w szeregi Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Ta opcja nie jest na szczęście jedyna a Poseł Andruszkiewicz prawdopodobnie wątpliwości rozwieje w dniu jutrzejszym.

 
Jargi

Chciałbyś coś dodać a może skrytykować lub pochwalić? Śmiało tutaj możesz wszystko.

%d bloggers like this: