Przewodnik Miejscowości w gminach

Szczegółowy spis miejscowości w gminach, Powiatów Augustowskiego, Sejneńskiego i Suwalskiego.

Miejscowości w gminach
Powiaty Augustowski, Sejneński i Suwalski

Spis miejscowości w gminach znajduje się w tabeli, możesz skorzystać z wyszukiwarki w celu znalezienia informacji na temat konkretnej wsi. Strony będą podpinane sukcesywnie. Koniec prac związanych z podpinaniem szczegółowych informacji poszczególnych miejscowości przewiduję na koniec grudnia 2017 roku.

Niebawem na stronie pojawią się też aktualne mapy z informacjami dotyczącymi usług i handlu.

Wróć do strony głównej Przewodnika

HerbPowiat/GminaMiejscowości
suwalski
Bakałarzewo
Aleksandrowo
Bakałarzewo
Gębalówka
Góra
Kamionka Poprzeczna
Karasiewo
Klonowa Góra
Konopki
Kotowina
Malinówka
Maryna
Matłak
Nieszki
Nowa Kamionka
Nowa Wieś
Nowy Dwór
Nowy Skazdub
Orłowo
Płociczno
Podwólczanka
Sadłowina
Słupie
Sokołowo
Stara Chmielówka
Podgórze
Stara Kamionka
Stary Skazdub
Suchorzec
Wólka
Podrabalina
Wólka-Folwark
Zajączkowo
Zajączkowo-Folwark
Zdręby
suwalski
Suwałki
Biała Woda,
Białe,
Bobrowisko,
Bród Mały,
Bród Nowy,
Bród Stary,
Burdeniszki,
Cimochowizna,
Czarnakowizna,
Czerwony Folwark,
Dubowo Drugie,
Dubowo Pierwsze,
Gawrych Ruda,
Huta,
Korkliny,
Korobiec,
Kropiwne Nowe,
Kropiwne Stare,
Krzywe,
Kuków,
Kuków-Folwark,
Leszczewek
Leszczewo
Lipniak,
Magdalenowo,
Mała Huta,
Niemcowizna,
Nowa Wieś,
Okuniowiec,
Osinki,
Osowa,
Piertanie,
Płociczno (wsie: Płociczno-Osiedle i Płociczno-Tartak),
Poddubówek,
Potasznia,
Przebród,
Sobolewo,
Stary Folwark
Taciewo,
Tartak,
Trzciane,
Turówka Nowa,
Turówka Stara,
Wasilczyki,
Wiatrołuża Pierwsza,
Wigry
Wychodne,
Zielone Drugie,
Zielone Kamedulskie,
Zielone Królewskie
suwalski
Filipów
Agrafinówka,
Bartnia Góra,
Bitkowo,
Czarne,
Czostków,
Filipów (sołectwa: Filipów Pierwszy,
Filipów Drugi,
Filipów Trzeci i Filipów Czwarty),
Garbas Pierwszy,
Garbas Drugi,
Huta,
Jemieliste,
Mieruniszki,
Nowa Dębszczyzna,
Nowe Motule,
Olszanka,
Piecki,
Rospuda,
Smolenka,
Stara Dębszczyzna,
Stare Motule,
Supienie,
Szafranki,
Tabałówka,
Wólka,
Zusno.
suwalski
Raczki
Bakaniuk,
Bolesty,
Chodźki,
Dowspuda,
Franciszkowo,
Jankielówka,
Jaśki,
Józefowo,
Koniecbór,
Korytki,
Krukówek,
Kurianki Drugie,
Kurianki Pierwsze,
Lipowo,
Lipówka,
Ludwinowo,
Małe Raczki,
Moczydły,
Planta,
Podwysokie,
Rabalina,
Raczki,
Rudniki,
Sidory,
Słoboda,
Stoki,
Sucha Wieś,
Szczodruchy,
Szkocja,
Wasilówka,
Wierciochy,
Witówka,
Wronowo,
Wysokie,
Ziółkowo,
Żubrynek.
suwalski
Jeleniewo
Bachanowo,
Białorogi,
Błaskowizna,
Czajewszczyzna,
Czerwone Bagno,
Gulbieniszki,
Hultajewo,
Ignatówka,
Jeleniewo,
Kazimierówka,
Krzemianka,
Leszczewo,
Łopuchowo,
Malesowizna,
Okrągłe,
Podwysokie Jeleniewskie,
Prudziszki,
Rutka,
Rychtyn,
Sidorówka,
Sidory,
Sidory Zapolne,
Suchodoły,
Sumowo, Szeszupka,
Szurpiły,
Ścibowo,
Udryn,
Udziejek,
Wodziłki,
Wołownia,
Zarzecze Jeleniewskie,
Żywa Woda.
Miejscowość bez statusu sołectwa: Jaczno
suwalski
Przerośl
Blenda,
Bućki,
Hańcza,
Iwaniszki,
Kolonia Przerośl (2 sołectwa),
Kruszki, Krzywólka,
Łanowicze Duże,
Łanowicze Małe,
Morgi,
Nowa Pawłówka,
Nowa Przerośl,
Olszanka,
Prawy Las,
Przełomka,
Przerośl,
Przystajne,
Rakówek,
Romanówka,
Stara Pawłówka,
Śmieciuchówka,
Wersele,
Zarzecze,
Zusenko
suwalski
Rutka-Tartak
Baranowo,
Bondziszki,
Ejszeryszki,
Folusz,
Ignatowizna,
Jałowo,
Jasionowo,
Kadaryszki,
Kleszczówek,
Krejwiany,
Kupowo,
Lizdejki,
Michałówka,
Olszanka,
Pobondzie,
Polimonie (sołectwo wsi Polimonie i Jodoziory),
Postawele,
Poszeszupie,
Poszeszupie-Folwark,
Potopy,
Rowele,
Rutka-Tartak,
Sikorowizna,
Smolnica,
Smolniki,
Trzcianka,
Wierzbiszki
suwalski
Szypliszki
Adamowizna,
Aleksandrówka,
Andrzejewo,
Becejły,
Białobłota,
Bilwinowo,
Budzisko,
Deksznie,
Dębniak,
Dębowo,
Fornetka,
Głęboki Rów,
Grauże Nowe,
Grauże Stare,
Jasionowo,
Jegliniec,
Jeziorki,
Kaletnik I,
Kaletnik II,
Klonorejść,
Kociołki,
Krzywólka,
Kupowo Folwark,
Lipniak,
Lipowo,
Łowocie,
Majdan,
Mikołajówka,
Olszanka,
Podwojponie,
Pokomsze,
Polule,
Postawelek,
Przejma Mała,
Przejma Wielka,
Przejma Wysoka,
Romaniuki,
Rybalnia,
Sadzawki,
Sitkowizna,
Słobódka,
Szypliszki,
Wesołowo,
Węgielnia,
Wiatrołuża Druga,
Wojponie,
Wygorzel,
Zaboryszki,
Żubryn,
Żyrwiny
suwalski
Wiżajny
Antosin,
Bolcie,
Burniszki,
Dzierwany,
Grzybina,
Jegliniszki,
Kamionka,
Kłajpeda,
Laskowskie,
Ługiele,
Makowszczyzna,
Marianka,
Maszutkinie,
Mauda,
Mierkinie,
Okliny,
Poplin,
Rogożajny Małe,
Rogożajny Wielkie,
Soliny,
Stankuny,
Sudawskie,
Sześciwłóki,
Wiłkupie,
Wiżajny,
Wiżgóry,
Wysokie
sejneński
Sejny (wiejska)
Babańce,
Berżniki,
Berżniki-Folwark,
Berżałowce,
Berżałowce-Gajówka,
Bosse, Bubele,
Burbiszki,
Degucie,
Dubowo,
Dusznica,
Dworczysko,
Gawieniańce,
Grudziewszczyzna,
Gryszkańce,
Hołny Mejera,
Hołny Wolmera,
Jenorajście,
Jodeliszki,
Kielczany,
Klejwy,
Klejwy (Klejwy),
Kolonia,
Kolonia Sejny,
Konstantynówka,
Krasnogruda,
Krasnowo,
Krejwińce,
Lasanka,
Łumbie,
Markiszki,
Marynowo,
Marynowo-Kolonia,
Nowosady,
Nożegary,
Ogrodniki,
Olszanka,
Poćkuny,
Podlaski,
Posejanka,
Posejny,
Półkoty,
Rachelany,
Radziucie,
Radziuszki,
Rynkojeziory,
Sumowo,
Sztabinki,
Świackie,
Wigrańce,
Wigrańce-Leśniczówka,
Zaleskie,
Zaruby,
Żegary
sejneński
Sejny (miejska)
Sejny
sejneński
Krasnopol
Aleksandrowo,
Boksze Nowe,
Buda Ruska,
Budzisko,
Czarna Buchta,
Czerwony Krzyż,
Głuszyn,
Gremzdel,
Gremzdy Polskie,
Jegliniec,
Jeglówek,
Jeziorki,
Krasne,
Krasnopol,
Królówek,
Krucieniszki,
Linówek,
Łopuchowo,
Maćkowa Ruda,
Michnowce,
Mikołajewo,
Murowany Most,
Orlinek,
Pawłówka,
Piotrowa Dąbrowa,
Remieńkiń,
Romanowce,
Rosochaty Róg,
Rudawka,
Rutka Pachuckich,
Ryżówka,
Skustele,
Smolany Dąb,
Stabieńszczyzna,
Teklinowo,
Wysoka Góra,
Żłobin,
Żubronajcie,
Żubrówka Nowa,
Żubrówka Stara
sejneński
Giby
Baraki,
Białowierśnie,
Budwieć (gajówka),
Chylinki,
Czarna Hańcza,
Dworczysko (leśniczówka),
Dziemianówka,
Giby (gajówka),
Giby (leśniczówka),
Głęboka Biel,
Gulbin (gajówka),
Gulbin (leśniczówka),
Lipowo,
Maćkowa Ruda,
Muły, Muły (gajówka),
Pogorzelec (leśniczówka),
Posejnele (gajówka),
Rygol, Szlamy,
Tatarczysko (gajówka),
Wierśnie (gajówka),
Wiłkokuk (leśniczówka),
Wiłkokuk (gajówka),
Wronie Góry
Zelwa
sejneński
Puńsk
Boksze-Osada,
Boksze Stare,
Buda Zawidugierska,
Buraki, Dowiaciszki,
Dziedziule,
Giłujsze,
Kalinowo,
Kompocie,
Krejwiany,
Nowiniki,
Ogórki,
Oszkinie,
Pełele,
Poluńce,
Przystawańce,
Puńsk,
Rejsztokiemie,
Sankury,
Sejwy,
Skarkiszki,
Smolany,
Szlinokiemie,
Szołtany,
Tauroszyszki,
Trakiszki,
Trompole,
Widugiery,
Wiłkopedzie,
Wojciuliszki,
Wojtokiemie,
Wołyńce,
Żwikiele
augustowski
Augustów (miejska)
Augustów
augustowski
Lipsk
Bartniki (wraz z koloniami),
Dolinczany (Stare i Nowe),
Dulkowszczyzna,
Jaczniki,
Jałowo,
Jasionowo,
Kolonie Lipsk,
Kopczany,
Krasne,
Kurianka,
Lichosielce,
Lipsk Murowany,
Lubinowo,
Lipszczany,
Nowe Leśne Bohatery,
Nowy Lipsk,
Nowy Rogożyn,
Podwołkuszne,
Rakowicze,
Rogożynek, Rygałówka,
Siółko,
Skieblewo,
Sołojewszczyzna,
Stare Leśne Bohatery,
Starożyńce,
Stary Rogożyn,
Wołkusz,
Wyżarne,
Żabickie
augustowski
Augustów (wiejska)
Białobrzegi,
Biernatki,
Bór,
Chomontowo,
Czarnucha,
Gabowe Grądy,
Gliniski,
Grabowo-Kolonie,
Grabowo-Wieś,
Jabłońskie,
Janówka,
Jeziorki,
Kolnica,
Komaszówka,
Mazurki,
Mikołajówek,
Netta I,
Netta II,
Netta-Folwark,
Osowy Grąd,
Ponizie,
Posielanie,
Promiski,
Pruska Mała,
Pruska Wielka,
Rutki Nowe,
Rutki Stare,
Rzepiski,
Świderek,
Topiłówka,
Turówka,
Uścianki,
Żarnowo I,
Żarnowo II,
Żarnowo III
augustowski
Bargłów Kościelny
Bargłów Dworny,
Bargłów Kościelny,
Bargłówka, Barszcze,
Brzozówka, Bułkowizna,
Dreństwo,
Górskie,
Judziki,
Kamionka Nowa,
Kamionka Stara,
Komorniki,
Kroszewo,
Kroszówka,
Kukowo,
Łabętnik,
Nowiny Bargłowskie,
Pieńki,
Pomiany,
Popowo,
Pruska,
Reszki,
Rumiejki,
Solistówka,
Tajenko,
Tajno Łanowe,
Tajno Podjeziorne,
Tajno Stare,
Wólka Karwowska,
Żrobki
augustowski
Nowinka
Ateny,
Barszczowa Góra,
Bryzgiel,
Cisówek,
Danowskie,
Gatne Drugie,
Gatne Pierwsze,
Józefowo,
Juryzdyka,
Kopanica,
Krusznik,
Monkinie,
Nowinka,
Olszanka,
Osińska Buda,
Pijawne Polskie,
Pijawne Ruskie,
Podkrólówek,
Podnowinka,
Sokolne,
Strękowizna,
Szczeberka,
Szczebra,
Szczepki,
Tobołowo,
Walne
Pozostałe miejscowości:
Ateny (osada), Blizna, Blizna (osada), Busznica, Nowinka (osada leśna), Pijawne, Podnowinka (osada), Powały, Szczebra (osada leśna), Szczepki (gajówka), Szczepki (leśniczówka), Zakąty
augustowski
Płaska
Dalny Las,
Gorczyca,
Gruszki,
Macharce,
Mikaszówka,
Mołowiste,
Płaska,
Podmacharce,
Rubcowo,
Rudawka,
Rygol,
Serski Las,
Serwy,
Strzelcowizna,
Sucha Rzeczka
Pozostałe wsie
Muły,
Osienniki
Przysiółki
Kudrynki
Osady
Hanus (gajówka),
Hanus (leśniczówka),
Jałowy Róg,
Jazy, Kielmin,
Kopanica,
Księży Mostek,
Lipiny,
Lubinowo,
Mały Borek,
Ostryńskie,
Perkuć,
Przewięź,
Tartak,
Trzy Kopce
augustowski
Sztabin
Balinka,
Budziski,
Cisów,
Czarniewo,
Czarny Las,
Długie,
Ewy,
Fiedorowizna,
Hruskie,
Huta,
Jagłowo,
Jaminy,
Janówek,
Jasionowo,
Jasionowo Dębowskie,
Jastrzębna Pierwsza,
Jastrzębna Druga,
Jaziewo,
Kamień,
Karoliny,
Komaszówka,
Kopiec,
Kopytkowo,
Krasnoborki,
Krasnybór,
Kryłatka,
Kunicha,
Lebiedzin,
Lipowo,
Mogilnice,
Motułka,
Ostrowie,
Podcisówek,
Polkowo,
Sosnowo,
Sztabin,
Ściokła,
Wolne,
Wrotki.
Pozostałe miejscowości
Andrzejewo,
Brzozowe Grądy,
Brzozowe Grądy-Leśniczówka,
Chomaszewo,
Dębowo,
Grzędy,
Klonowo,
Kolonie Jasionowo,
Łubianka,
Rogowo,
Wilcze Bagno,
Wilkownia,
Żmojdak
 
%d bloggers like this: