Jemieliste

Jemieliste

Wieś Jemieliste położona w województwie podlaskim, w powiecie suwalskim, w gminie Filipów. Przez miejscowość przebiega droga wojewódzka nr 652.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa suwalskiego. Na południowym krańcu wsi znajduje się Jezioro Jemieliste.

Jezioro Jemieliste

Jezioro JemielisteJezioro Jemieliste znajduje się w gminie Filipków, w powicie suwalskim. Jest oddalone o około 20 km na północny wschód od Suwałk. Powierzchnia akwenu to około 67 ha, a maksymalna głębokość 23 metry, przy czym średnia około 7 metrów. Z ogólnych cech charakterystycznych łowiska warto dodać, że jest ono stosunkowo wąskie a długie (ponad 2 km). Ponadto nie dopływa do niego żadna rzeka. Linia brzegowa jest mocno zarośnięta, większość brzegu jest wręcz niedostępne dla wędkarzy stacjonarnych, ale paradoksalnie jest to atut łowiska, gdyż w sposób naturalny „eliminuje” turystów, grillowiczów i innych osób niezbyt mile widzianych przez wędkarzy, mających niewiele wspólnego z naszym hobby.

Warto zabrać ze sobą sprzęt pływający, który wzmocni nasze szanse na złowienie ryby. Jednak jeśli ktoś takowego nie posiada znajdzie kawałek miejsca na brzegu bo oczywiście takie być muszą na każdym łowisku. Jakie ryby występują na Jeziorze Jemielistym? Przede wszystkim warto nastawić się na ryby spokojnego żeru. Leszcz doskonale bierze na czerwone robaki, makaron i pęczak. Jeśli do czerwonego robaka dołożymy kukurydzę mamy szansę na lina, którego jest tutaj pod dostatkiem. Z białoryby są także płocie, karpie, karasie, wzdręgi. Jeśli chodzi o metody to sprawdzi się zarówno spławik (najlepiej odległościówka) czy metoda gruntowa np. Feeder. Z drapieżników warto nastawić się na okonia i szczupaka. Tego drugiego złowimy zarówno na żywca jak i na spinning. Trudno powiedzieć coś o przynętach jakie stosować, bo akurat tutaj nie ma na to reguły. Warto dodać, że występują tu także węgorze.


Baza Turystyczna

Wpis do Katalogu Firm, serwisu Realne Suwałki jest nieodpłatny. Każdy wpis może być dowolnie w każdej chwili edytowany. Limit zdjęć w każdym wpisie jest 30 szt z możliwością kasowania i wgrywania na to miejsce nowych. Wpis ważny jest przez 365 dni, po tym okresie należy przedłużyć go poprzez kontakt z administratorem strony.,
Jeśli prowadzisz działalność turystyczną zgłoś poprzez formularz który znajdziesz na tej stronie lub dodaj firmę bezpośrednio w Katalogu Firm. Dodanie wpisu spowoduje automatyczną rejestrację w serwisie Realne Suwałki. Możesz także  zadzwonić pod numer 691 754 338. Uzyskasz wpis rozszerzony, bezpłatny i roczny z możliwością dowolnej zmiany i aktualizacji.

Jak dołączyć?

Tak jak w każdym przypadku, dołączyć do wydarzenia Majówka 2018 jest bardzo łatwo i wieloma drogami:
  1. Możesz swoje zgłoszenie przesłać poprzez Messenger na stronie Facebook, wysyłaj do @realnesuwalki
  2. Możesz przysłać swoje zgłoszenie poprzez e-mail na adres Administrator
  3. Możesz przesłać formularz zgłoszeniowy który znajdziesz Zgłoś Działalność Turystyczną
  4. Możesz także zadzwonić na numer +48 691 754 338
  5. Możesz także skorzystać ze strony Kontakt z Nami
Pamiętaj, dołączenie do nas nie stanowi dla Ciebie żadnego prawnego zobowiązania. Uczestnictwo w projekcie a także w innych wydarzeniach organizowanych przez Realne Suwałki jest dla Ciebie w 100% bezpłatne. Nie ponosisz żadnych opłat.


Jemieliste U Edyty
erdecznie zapraszamy do naszego całorocznego gospodarstwa agroturystycznego położonego w pięknym i malowniczym rejonie Suwalszczyzny, nad jeziorem Jemieliste.
Jemieliste jest położone w odległości 20 km od Suwałk… Czytaj Dalej
Strona Firmowa: 
Fan Page na Facebooku
Telefon:
 +48 726 519 905


Mapa 

 
%d bloggers like this: