Felietony – Reportaże – Fotoreportaże

Felietony - Reportaże - Fotoreportaże
Grób Nieznanego Żołnierza

Strona Felietony – Reportaże – Fotoreportaże, bardzo istotna w działalności serwisu a mająca za zadanie przybliżenie różnych spraw oraz miejsc i zdarzeń w Regionie w kraju i na świecie. Tematami jakimi będą tutaj przewodziły są tematy niejednokrotnie trudne, skomplikowane i niejednoznaczne jak cała otaczająca nas rzeczywistość. Dlatego też liczę że wywołam w tym miejscu małe tornado ścierających się zdań ale moi drodzy jedno zastrzeżenie, zero chamstwa, personalnych wycieczek i tym podobnych zachowań. Dyskusja jest im żywsza tym ciekawsza. Moje materiały publikowane są na blogu w tym miejscu będą materiały wyłącznie z zewnętrznych źródeł.

Powstanie strony Felietony – Reportaże – Fotoreportaże sprowokowało wydarzenie z dnia 11 listopada a związane z wydarzeniem odsłonięcia pamiątkowych tablic przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Pierwszym z zamieszczonych felietonów będzie felieton Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Zachęcam do przeczytania i wypowiedzi w komentarzach lub na forum strony.

Wychodzę z założenia iż nie samym regionem  żyjemy. Jednak najważniejszymi sprawami poruszanymi przez serwis są te związane z Suwalszczyzną. Felietony które przedstawię Wam w tym dziale będą poruszały szeroki zakres spraw i zjawisk dziejących się w naszym kraju. Nie zabraknie także tematów związanych z naszymi sąsiadami na Litwie. Jak wiecie sami, ostatnie miesiące bardzo zbliżyły i nieomal scaliły nasze ziemie a to za sprawą handlu i zakupów jakie obywatele Republiki Litwy dokonują w naszych Biedronkach. Niektórym to zjawisko przeszkadza a niektórym nie. Jakby jednak nie patrzeć jesteśmy w pewnym sensie na siebie skazani w najbliższej przyszłości i fajnie byłoby aby zachować obiektywizm i minimum polskiej gościnności jaką się przecież szczycimy. 

Te i inne sprawy będą przedstawiał Wam na bieżąco i zachęcał do komentowania i oceniania.

Zapraszam do lektury tekstu ks. Tadeusza Zaleskiego-Isakowicza

 
%d bloggers like this: