Burbiszki

Burbiszki, lit. Burbiškiai

Wieś Burbiszki położona w województwie podlaskim, w powiecie sejneńskim, w gminie Sejny. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa suwalskiego.

Miejscowość położona jest nad jeziorem Gaładuś, niedaleko granicy z Litwą. W miejscowości znajduje się stary litewski cmentarz

Jezioro Gaładuś

Burbiszki jezioro GaładuśGaładuś (lit. Galadusys) – to drugie pod względem wielkości jezioro Suwalszczyzny. Położone jest w północno-wschodniej Polsce, na pograniczu polsko-litewskim, znajduje się w granicach administracyjnych województwa podlaskiego na terenie gminy Sejny oraz (część) w granicach Republiki Litewskiej w rejonie łoździejskim. Brzegi wysokie, bezleśne. Jezioro i jego zlewnia znajdują się w dorzeczu Niemna, w szczytowej strefie zlewni Białej Hańczy. Jezioro jest najpiękniejszym akwenem ziemi sejnejskiej. Ma kształt wyciągniętej, lekko skręcającej na północny zachód wstęgi, rozszerzającej się w południowej części. Im dalej na południe, tym kilkunastometrowe pagórkowate brzegi stają się wyższe. Porastają je łąki ozdobione szpalerem drzew, lasankami i jarami. Roztaczają się stąd piękne widoki na wąską taflę, łagodnie zarysowane zatoki i cyple oraz mniejsze i większe wyspy. Dobre warunki naturalne (jakość wód II klasa z tendencją w kierunku I klasy). Dno akwenu jest piaszczyste i kamieniste urozmaicone niezliczoną ilością zagłębień i podwodnych górek. Zakaz pływania łodziami z silnikami o mocy powyżej 5 KM.


Baza Turystyczna

Burbiszki

Serdecznie zapraszamy na wypoczynek do naszego Gospodarstwa “DOM NAD GAŁADUSIĄ” położonego nad jeziorem Gaładuś na pograniczu polsko-litewskim. Nasz dom znajduje się w malowniczej miejscowości Burbiszki położonej wśród łagodnych wzgórz.

Zobacz w Katalogu:

Dom Nad Gaładusią

lub zadzwoń:

+48 721 271 222

Uwaga – Jeśli prowadzisz działalność turystyczną w tej miejscowości zgłoś nieodpłatnie poprzez formularz który znajdziesz na tej stronie lub zadzwoń pod numer 691 754 338. Uzyskasz wpis rozszerzony, bezpłatny i bezterminowy z możliwością dowolnej zmiany i aktualizacji.

Wpisy Podstawowe

  1. Domek Andrzeja,16-500 Sejny, Burbiszki, Tel.: +48 605 763 947
  2. Nad Jeziorem Gaładuś, 16-500 Sejny, Burbiszki 11, Tel. 87 517 10 40, +48 691 068 456
  3. Park Linowy Galadusys Nad Jeziorem Gaładuś, 16-500 Sejny, Burbiszki 3, Tel. +48 693 436 081

Mapa 

 
%d bloggers like this: