Tydzień trzeci

Tydzień trzeci, podsumowanie.

Miniony tydzień a więc tydzień trzeci z życia serwisu, zdecydowanie upłynął nam pod hasłem Dzień Niepodległości. Ale zanim o tym sprawdźmy co też wydarzyło się ciekawego w mieście, regionie, kraju i na świecie?

Miasto i Region

Tydzień trzeci nie obfitował w zbytnie wydarzenia ale na pewno warto odnotować co najmniej trzy. Jedno z nich na pewno ucieszy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym.

Ratusz przyjął uchwałę o zwolnieniu z opłat za przedszkole. Warunkiem skorzystania z darmowych placówek jest zameldowanie oraz odprowadzanie podatków w Suwałkach. Jest to dobra wiadomość, ciekawostką natomiast jest to, że uchwała ta została podjęta na wniosek Prezydenta Czesława Renkiewicza. To zapewne oznacza, że wybory samorządowe są już blisko ;).

Innym ciekawym newsem jest sprawa płatnej strefy parkowania która okazuje się że w naszym mieście jest uwaga, nielegalna. Ciekaw jestem czy znajdzie się jakiś adwokat który zechce wykorzystać na gorąco sprawę i będzie chciał skrzyknąć ludzi by wytoczyć proces zbiorowy miastu? Hmm, pisząc adwokat oczywiście upraszczam ale na jedno wychodzi  😎 .

Wreszcie najbardziej zabawne wydarzenie mijającego tygodnia. Otóż rajcy z Prawa i Sprawiedliwości naskarżyli na innych Radnych iż Ci zepchnęli ich do kąta. Oczywiście koledzy nie pozostali dłużni i odpowiedzieli nonszalancko na zarzuty. Sytuacja zabawna szczególnie w świetle oficjalnych obchodów Dnia Niepodległości. Otóż daje się wyczuć na trybunie honorowej ziąb i chłód szczególnie gdy zasiadają tam Prezydent Miasta, Kamińska Bożena i Jarosław Zieliński. Jak patrzę na ten skład to mam nieodparte wrażenie że nie bardzo za sobą przepadają  🙄 

Kraj

Tydzień trzeci upłynął jak zwykle na nieustannych awanturach pomiędzy PiSem i resztą świata. Cóż mogę powiedzieć, partia rządząca lekko nie ma, tym bardziej że doszło do wyraźnego pęknięcia w stosunkach Rząd – Prezydent. Na razie trudno powiedzieć kto na tym lepiej wyjdzie.

KOD i UBywatele RP tydzień spędzili na placu Defilad paląc znicze dla ofiary samospalenia, odpuścili sobie nawet kontr-miesięcznicę na tą okoliczność. Ja tylko krótko zapytam, kto tu robi politykę na grobach? Wygląda na to że Sejm powinien w całości być przeniesiony na Powązki lub nie tam im się nie należy, na Cmentarz Bródnowski, o tam ich miejsce.

Z wystąpień Sejmowych zaimponował mi poseł PiS Dominik Tarczyński jeśli nie widzieliście warto spojrzeć na to krótkie wystąpienie, Słychać Wycie!? Znakomicie!

Oprócz tego kilka spraw związanych z obchodami Dnia Niepodległości ale to na koniec. Ważną dla nas sprawą jest przejście Posła Okręgu Białystok, Adama Andruszkiewicza z koła KUKIZ’15 do klubu Wolni i Solidarni. Według mojej opinii decyzja bardzo dobra chociaż liczyłem, że przejdzie do PiS lub połączy siły z Robertem Winnickim. Po głębszym zastanowieniu się jednak doszedłem do wniosku że strategicznie jest to bardzo dobra decyzja. I życzę dla Adama wszystkiego dobrego w karierze.

Świat

Zdecydowanie temat Polski był na miejscu pierwszym a to z uwagi na zbliżające się obchody Dnia Niepodległości, szczególnie zaś Marszu Niepodległości którego hasłem przewodnim było “My chcemy Boga”. Można z tym hasłem się zgadzać lub nie to kwestia światopoglądu i wiary ale obserwowanie jak lewackie i demoliberalne media lawirowały by nie użyć tego hasła w tekście zbyt wiele razy przejdzie chyba do klasyki propagandy antyfaszystowskiej  😆 

Oprócz powyższego podpadł książę Karol, szczególnie prasa lewicowa i liberalna dały wyraz swojemu potępieniu księcia Karola a poszło o:

Do brytyjskich mediów wyciekł list napisany przez księcia Karola w 1986 roku, w którym przedstawia swoje poglądy afrykańskiemu podróżnikowi, Laurensowi van der Postowi.

Okazuje się, że Karol obarczał rosnące napięcie na Bliskim Wschodzie masowemu przesiedleniu Żydów z Polski. – Zdaniem Karola przesiedlenie Żydów spowodowało niepokoje w regionie. Z drugiej strony uważał, że terroryzm w regionie zostanie przerwany tylko wtedy, gdy się wyeliminuje przyczynę problemu – poinformował Ian Gallagher z Daily Mail. Wyraził również pogląd, że “w sprawę powinno się zaangażować żydowskie lobby”. Zwłaszcza za to określenie krytykowany jest dzisiaj książę Walii.

I na koniec obchody Dnia Niepodległości

Tydzień trzeci
Marsz Niepodległości

Bardzo dobrze się stało kolejny rok z rzędu że podczas największych Marszy Narodowców tj w Warszawie i Wrocławiu nie doszło do żadnych awantur. Niestety nie uchroniło to Marszu Niepodległości przed falą krytyki jaka wylała się w prasie liberalnej.

Marsz w tym roku był wyraźnie bardziej gnojony przez lewaków i liberałów a to oznaczać może tylko jedno, “Jest dobrze”. Tak jak przewidywałem hasło Marszu Niepodległości zadziałało ja czerwona płachta na Byka. Też już prywatnie zupełnie z satysfakcją odnotowuje fakt że we Wrocławiu była wiceprzewodnicząca British First Jayda Fransen, super babka 🙂 Poniżej jej przemowa przed Marszem we Wrocławiu jako tłumacz Jacek Międlar. Uwaga, ciężko się ogląda ale to dla wytrwałych 😉W Warszawie natomiast Młodzież Wszechpolska zasłużyła na duże brawa za oprawę jaką przygotowała na Marsz niepodległości. Postarali się naprawdę w tym roku :).

Tydzień trzeci
Młodzieżowy Marsz Niepodległości w Suwałkach

Suwalski Młodzieżowy Marsz Niepodległości

– kochani było super i tak na gorąco podzielę się z wami swoimi refleksjami po tym wydarzeniu. Marzy mi się taki Marsz w Suwałkach i jeszcze jeden w Marcu, Marsz Żołnierzy Wyklętych organizowany przez szeroką ławę młodzieży Suwalskiej, Harcerzy, Wszechpolaków, Kibiców etc.

Zauważyłem że przemarsz z pod Dębu Wolności na cmentarz trwa około 30 min. W czasie tych trzydziestu minut fajnie byłoby przygotować coś w stylu radiosłuchowiska wzbogaconego hasłami wznoszonymi przez maszerujących. Oczywiście tematów w przypadku naszego miasta są dziesiątki jeśli nie setki. Suwalska Brygada Kawalerii, Pułki Ułanów i Szwoleżerów, Partyzantka AK, Sztabin, Bohaterowie AK obwodu Suwalsko Augustowskiego i Wileńsko Białostockiego, jest w czym przebierać, potrzeba tylko napisać konspekt zebrać nagrania, np. Żurawiejki, np.:

Kto w Suwałkach robi dzieci?
Szwoleżerów Pułk to trzeci
Lance do boju, Szable w dłoń
Bolszewika goń, goń, goń

Kilka słów na temat strony.

Kochani czekam w dalszym ciągu na ankiety a do tego czasu, uruchamiam dział, przysmaki litewsko-polskie, jak się uda pierwszy artykuł już dzisiaj aczkolwiek nie obiecuję na 100%. W minionym tygodniu oprócz szlifu na stronach, wyszykowałem stronę główną która ma za zadanie być wizytówką serwisu i myślę że jest :). 

No i na koniec chciałbym Wam podziękować za zainteresowanie, Tydzień trzeci mija strona nie jest jeszcze w pełni wykończona a co za tym idzie funkcjonalna a Was kochani cała zgraja na fanpejdżu aż się buzia uśmiecha. Jeszcze raz wielkie dzięki i proszę udostepniajcie i bądźcie aktywni. Do zobaczenia za tydzień :).

 
Jargi
%d bloggers like this: