Tydzień siódmy – Podsumowanie

Tydzień siódmy – Podsumowanie

Podsumowanie w tym tygodniu rozpocznę od spraw Regionu. Otóż pojawiły się głosy wielu stron o tym że zmarnowano szansę jaką dało ogłoszenie roku 2016 Rokiem Czarnej Hańczy. Do zarzutów ustosunkował się Radny Wojciech Pająk publikując infografikę przedstawiającą dystrybucję środków finansowych na organizowane imprezy związane z Rokiem Czarnej Hańczy.

Analizując powyższy infogram należy odnieść go do konspektu, wydarzenia jakim miał być Rok Czarnej Hańczy dla dociekliwego czytelnika, materiały znajdziecie między innymi na stronie http://wojciechpajak.org min Tutaj.

Mój komentarz jest taki, Rok 2016 który był ogłoszony Rokiem Czarnej Hańczy, wspominam jako rok udany w którym nasilenie imprez kulturalno-oświatowych w regionie było widocznie większe niż w latach ubiegłych. Krytykując organizacje tego wydarzenia to jest trochę jak krytyka “Starego zgryźliwego tetryka”. Ja rozumiem walkę polityczną i upolitycznienie praktycznie każdej sfery życia publicznego, ale wszytko należy rozstrzygać we własnym sumieniu. Wojciech Pająk publikując materiały jako jeden z organizatorów tego roku wykazał się w moim mniemaniu aż zbytnio gorliwy ale jednocześnie muszę mu przyznać że, robotę wykonał dobrą. Takich postaw Radnych tylko więcej należy sobie życzyć. Natomiast krytykom tego wydarzenia mogę napisać jedno, dzięki Wam zapewne światło dzienne ujrzały materiały które dowodzą tego że, Rok Czarnej Hańczy nie był rokiem zmarnowanym.

Tydzień siódmy – Podsumowanie – Kraj i Świat

Tydzień siódmy - PodsumowanieTutaj mieliśmy jak zwykle cyrk związany z polityką i wprowadzaniem “dyktatury przez reżim PiS-u”. Tak, po prawdzie można byłoby zakończyć już w tym miejscu podsumowanie wydarzeń z kraju gdyby nie wyczyny tzw. Opozycji Totalnej. Oglądając filmiki z protestów gdzie w rolach głównych byli “bojownicy o wolność i demokrację” szczęka delikatnie mówiąc opada. Pan rycerz wyzywający reporterkę TVP od prostytutek i pani blondynka wygłaszająca tyradę pod adresem poseł Pawłowicz wzbudzają niesmak to jedyne delikatne słowo przychodzące na myśl. Te wydarzenia jednak nie miałyby większego znaczenia gdyby nie fala wandalizmu jak przewija się po całej Polsce. Dewastowane są biura poselskie głównie PIS a akty te są jawnie usprawiedliwiane przez opozycję. Jest to o tyle groźne że powoduje to eskalację przemocy w debacie publicznej. Żadna ze stron tzw opozycji nie potępiła tych aktów wandalizmu ani się od nich nie odcięła a to oznacza zachęcanie do dalszych tego typu ataków.

W świecie zanotowaliśmy w ubiegłym tygodniu bardzo ważne wydarzenie które może pociągnąć za sobą katastrofalne skutki. Decyzją o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela i przeniesieniu Ambasady USA do tego miasta spowodowała falę protestów na całym świecie. Wczorajszy na szczęście nieudany zamach w Nowym Jorku był właśnie pokłosiem tej decyzji Donalda Trumpa.

Tydzień siódmy – Podsumowanie – Strona

W zasadzie zakończyłem wstępny etap związany z wyglądem strony. Jednocześnie rozpoczynam rozbudowywanie portalu miejskiego, na początek gastronomia i szeroko ujęta praca w Mieście i regionie. Co w planach, kończę już dopinanie części interwencyjnej którą oddam do użytku w początku stycznia. Będzie to część serwisu która będzie pomocna dla was w kwestii spraw prawnych związanych z pracą. Na Wasze pytania będą odpowiadać osoby z doświadczeniem w pracy w działach kadr i płac oraz prawnik. Wachlarz spraw będzie bardzo szeroki i obejmie sprawy Kadrowo-Płacowe, Szkolenia, Dofinansowania ze środków unijnych, ochrona danych osobowych to na początek. Zobaczymy co dalej, jeśli będzie zapotrzebowanie dział ten będziemy rozbudowywali. I tutaj uwaga, w odróżnieniu od innych “darmowych” poradników u nas będą to usługi w 100% darmowe bez żadnych kruczków. To się zmieni z czasem ale przewiduję że najbliższe 2 do 3 lat strona nie będzie rozwijała się w stronę komercji z wyjątkiem katalogu firm o czym wspominałem już wcześniej.

Dział Turystyka, już w tym tygodniu zaktualizowane informacje o szlaku Dookoła Wigier oraz zupełnie nowy Szlak tym razem z okolic Augustowa oraz kolejny specjał kuchni regionalnej. W tym tygodniu na słodko, około czwartku najpóźniej w piątek będzie już uzupełnione.

Na razie to tyle – wszystkich bardzo pozdrawiam i życzę samych dobrych dni 🙂

 
Jargi
%d bloggers like this: