Tydzień Drugi – Podsumowanie

Tydzień Drugi – PodsumowanieTydzień Drugi upłynął na żmudnej pracy i klepaniu danych. Rozpocząłem pracę nad stroną dla przyjezdnych, tutaj jest pilny temat, gdyż chcę zdążyć do końca roku a pracy jest doprawdy gromada. W tej chwili jest niewiele do omówienia, gdyż w zasadzie zakończyłem tylko wstępne informacje a i to nie do końca kompletne. Stoi robota na strefie ZKM, tutaj jest już wszystko jasne, z zebranych opinii wygląda, że rozkład będzie w kształcie tym- Kliknij – No i na dniach wypuszczę następną linię.

Tydzień drugi upłynął także na drobnej kosmetyce w postaci uporządkowania menu głównego oraz dodaniu widżetów w Prawym Pasku. Może was także zdziwiła obecność linków partnerskich. Służą one urozmaiceniu strony oraz wprowadzają opcję umożliwiającą zakupienie literatury, ale nie tylko, której tematem są sprawy poruszane na stroni. Być może uda się przy okazji zebrać kilka groszy na opłacenie serwera a może nawet na zmianę na troszkę lepszy.

Tydzień Drugi w Mieście i Regionie

Tutaj temat zdominowany głównie przez Dzień Zmarłych od razu taka moja refleksja. Otóż rano 1 Listopada zacząłem wpis dotyczący grobów wojskowych i ofiar Niemców i Rosjan podczas II WŚ i po niej. Potem w natłoku wydarzeń już nie powróciłem do niego, gdyż uznałem, że nie ma potrzeby. Podczas wizyty na cmentarzu Zauważyłem morze zniczy przy części wojskowej Cmentarza na Bakałarzewskiej. Warta Harcerzy i mnóstwo ludzi z dziećmi i bez nich. Piękny, budujący widok. Uznałem więc że brak jest sensu w tym wpisie, który miałem dokonać. W tym miejscu zaś pragnę wyrazić dumę z postawy Suwalczan w ten dzień, brawo.

Odnotować także należy tragiczny w skutkach wypadek na krajowej drodze nr. 8 w miejscowości Żubryn. Tragedia, samochód osobowy czołowo zderzył się z TIR-em zjeżdżając ze swojego pasa wprost pod koła rozpędzonej ciężarówki. Przyczyny bada Policja, Niestety wypadki na tej trasie to praktycznie dzień powszedni.

Tydzień Drugi w Polsce i na Świecie

No i tutaj na pierwszy plan wysuwają się dwa wydarzenia. Pani Minister Obrony Narodowej Niemieckiej Republiki Federalnej chce wzmacniać i wspomagać, uwaga „Polski Ruch Oporu”. Ręce człowiekowi opadają, politycy jak widać nie tylko polscy mają melasę zamiast mózgu. Oczywiście do akcji wkroczyło nasze MON, nie bardzo wiem czemu nie MSZ i w tej chwili sytuacja staje się coraz bardziej tragikomiczna. Całe to zdarzenie jest w moim przekonaniu kolejną „gównoburzą” i nie winię tu Macierewicza, gdyż to nie on zaczął tę farsę, winię przede wszystkim Polskie MSZ które powinno wydać oświadczenie – krótkie i dosadne i nie wdawać się z durniami w dyskusję.

Świat

Innym wydarzeniem jest zamach w USA, Tutaj ciekawostka nasze media w pierwszych doniesieniach jako najważniejszy przekaz uznały kolor skóry sprawcy. Raptem okazało się, że Rasa sprawcy jest bardzo istotna sic. Dziwi troszkę postawa mediów, aczkolwiek gdy zastanowisz się bardziej czytelniku stwierdzisz, że jednak nie, nie jest dziwne zachowanie tych mediów. Nie wnikam kim był sprawca, zbyt wiele wykluczających się informacji. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na kilka spraw.

Zauważcie, że w USA w ostatnich dniach doszło do trzech zamachów. Jeden Islamski w Nowym Jorku i dwa spowodowane przez tubylców, białych amerykanów. Nie wnikam w ich ideologiczne pobudki, zwróćcie uwagę kto był celem tych ataków. W pierwszym wypadku celem ataku byli uczestnicy koncertu Country w Las Vegas w Newadzie. Muzyka country w tym stanie i nie tylko w tym jest utożsamiana głównie z konserwatystami, ciekawe nieprawdaż. W drugim wypadku celem ataku byli wierni uczestniczące w mszy świętej w kościele, hmm z kim utożsamilibyście tych ludzi?

Tutaj nasuwa się taka dygresja. Po wyborach które doprowadziły do fotela Prezydenta USA Donalda Trumpa, Stany zwariowały. Takiego lewicowego i lewackiego skowytu świat nie słyszał jeszcze. Ichnie Hartmany, Środy, Zandbergi, Nowackie i inne typy onanizowały się przed kamerami z nieprawdopodobnym hejtem. Uważam, że właśnie ten skowyt spowodował w tych dwóch przypadkach zachowanie szczura zapędzonego w pułapkę bez wyjścia. Czy na to właśnie liczą, liczyli Ci ludzie, którzy zalewają kloaką gazety, radia i telewizory. Czy nasi tzw. Totalni też na to liczą? Nasi doczekali się ofiary w postaci człowieka, który dokonał samospalenia, taką cenę gotowi są zapłacić ludzie bez honoru, bez programu i bez szans na wygraną. Tylko że tą cenę nie oni zapłacą, zapłacą inni bogu ducha winni ludzie, których dotknęły te tragedie.

 
Jargi
%d bloggers like this: