Kultura, Oświata i Sport w Suwałkach
Telefony Komórkowe
Banner

Kultura, Oświata i Sport w Suwałkach

Kultura, Oświata i Sport w Suwałkach, miniony tydzień obfitował w przeróżne doniesienia z życia miasta. Bodaj najszerszym echem odbił się news dotyczący końca kadencji na stanowisku dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury pani poseł Bożeny Kamińskiej. Komentarze były przeróżne od skrajnej radości po apokaliptyczne wizje tego co teraz się stanie z Suwalską kulturą. Sprawa jest ciekawa nie dlatego że pani Kamińskiej skończyła się umowa a zastanawia mnie decyzja naszego cysorza miasta. Odroczenie konkursu na enigmatyczny przyszły rok pachnie mi tu zamrożeniem etatu dla a jakże pani Kamińskiej która już zapowiada swój start w tym konkursie. Zobaczymy co będzie działo się w tej sprawie do której z pewnością wrócę niebawem.

Sport

Innym tematem dość dość ważnym w naszym mieście jakim jest sport, jest decyzja o budowie Hali Sportowej która będzie kosztowała 39 milionów złotych. To o 20 milionów więcej jak planowano. Miasto ma pozyskać część pieniędzy z zewnątrz min z Ministerstwa Sportu. Nie neguję potrzeby budowy tego obiektu. Potrzebny on jest choćby po to by podnieść prestiż miasta i ściągnąć do nas sportowe wydarzenia wysokich lotów. Zastanawia mnie jednak fakt jak można było być takim hurraoptymistą aby zdecydować o budowie z połową kasy przygotowanej na ten cel? Nie pojmuję tego. Czy ktokolwiek z Was zdecydował by się na budowę domu nie mając pokrycia w gotówce?

Edukacja

No i ostatnią sprawą bodaj najistotniejszą jaką jest edukacja jest wczorajsza sesja Rady Miejskiej, oficjalnie przekształcono 6 letnie szkoły podstawowe w szkoły 8 letnie, była to formalność ale warto o tym wspomnieć. Mam nadzieję że decyzja Rządu Beaty Szydło będzie pozytywnie skutkowało na poziom edukacji. Tym bardziej że naszej edukacji już nic pewnie nie może zaszkodzić jej stan jest tak zły że może być tylko lepiej. W temacie edukacji jeszcze jeden bardzo pozytywny krok. Otóż od przyszłego roku ruszają szkoły zawodowe patronackie, szczegóły na stronie UM w Suwałkach. Bardzo pozytywny ruch, klasom będą patronowały i sponsorowały Suwalskie firmy min MALOW, Animex, Forte. Z chwilą tą można przyjąć że zaczęliśmy odbudowywać szkolnictwo zawodowe, bardzo dobry ruch.

No i na koniec zwracam uwagę na fakt że nasz umiłowany Prezydent naszego miasta niniejszym rozpoczął kampanię na przyszłoroczne wybory. Kampanię zaczął od zdjęć opłat za przedszkola dla dzieci do lat 5, gratki Panie Prezydencie, bardzo dobry i wyczekiwany ruch. W końcu suwalczanie dostali konkret i mnie to cieszy szczerze. Mam nadzieję że to dopiero początek kampanii i mieszkańcy nie jeden pozytyw jeszcze odczują. 

 
Jargi
%d bloggers like this: