Jedziemy do Suwałk


Jedziemy do Suwałk!

Jedziemy do Suwałk czyli jak to mówią klamka zapadła, tylko co dalej? Tutaj wkrada się panika, ale spokojnie. Pokażę Ci, że wyprawa taka wcale nie jest skomplikowana wystarczy tylko chwila koncentracji. A więc najważniejszą sprawą będzie wybór miejsca pobytu. Tutaj musimy odpowiedzieć na kilka prostych pytań.

  • Po pierwsze – musimy określić termin od kiedy do kiedy chcemy się wybrać.
  • Po drugie – gdzie, to jest dosyć istotna sprawa, gdyż od tego będzie zależał komfort naszego wypoczynku. Tutaj ważne są wasze preferencje osobiste. Gdzie chcecie być, czy w głuszy sami czy też w skupisku ludzi. Musicie wiedzieć o kilku sprawach. Na Suwalszczyźnie są miejscowości w których sąsiad od sąsiada jest oddalony o kilometr a nierzadko i dalej. Do sklepu najbliższego często jest więcej jak 10 kilometrów i to nie autostradą a często drogą wiejską na której asfalt ma być wylany kiedyś tam. Zasięg telefonów szczególnie przy granicy z Litwą jest powiedzmy sobie dość mglisty. Tutaj od razu dygresja, wybierając się do nas najlepiej ręcznie wybrać operatora i wyłączyć roaming. Niejeden po dwutygodniowym pobycie zastanawiał się co też robił na Litwie? Często litewskie sieci przy naszej granicy łapią nasze telefony. Dobrze jest po przyjeździe zapytać gospodarza jak z tym jest. Macie do wyboru setki lokalizacji w całym regionie. Możecie zatrzymać się w mieście a możecie zatrzymać się w Gospodarstwie Agroturystycznym. Dobrze jest, gdy wiemy co chcemy zobaczyć i wtedy wynajem ograniczyć do tego konkretnego terenu.
  • Po trzecie które wiąże się z punktem powyżej to plan pobytu. Zapewniam Was, że jednorazowy wyjazd nie pozwoli Wam na zobaczenie wszystkich cudnych miejsc na Suwalszczyźnie. Dobrze więc opracować sobie plan pobytu. Pomocną w tym będzie nasza strona, która jest właśnie ukierunkowana na tych właśnie zagadnieniach.

Katalog ofert Agroturystycznych znajdziecie tutaj

Kochani hasło, „Jedziemy do Suwałk” jest super, ale pozwólcie, że pokażę Wam kilka pułapek.

Standard – wybierając miejsce pobytu w zasadzie jesteście skazani na wybór w ciemno, chyba że znacie kogoś kto jeździ do nas i ma stałego gospodarza. Jeśli nie musicie zdać sobie sprawę z tego, że kwatery agroturystyczne często standardem nieco odbiegają od tego co wyczytacie na stronach internetowych. Są oczywiście wyjątki, ale nie żeby częste. Dlatego w naszym katalogu otwieramy ranking i wiem, że niektórzy z gospodarzy będą mało zadowoleni, ale od nich pieniędzy nie biorę, chcą to są nie to nie ma ich u mnie. Spotkacie się często z wpisem, że w sypialniach są telewizory i owszem, bywają tyle że często pilot jest głosowy tzn., synek przełącz na dwójkę 😊. Podobnie rzecz się miewa z łazienkami i kuchniami. Musicie zdać sobie sprawę, że podobne obiekty zaczęły u nas działać stosunkowo niedawno, Mazury czy Warmia kolosalnie pod tym względem nas wyprzedzają, aczkolwiek różnica zaczyna się zacierać. Jest tego i plus, cenowo w przeważającej części jesteśmy bardziej atrakcyjni od Mazur.

Jedziemy do Suwałk – Program pobytu

Jedziemy do Suwałk
Krasnoludki w Suwałkach

Nieprzygotowany wyjazd w przypadku brzydkiej pogody może skończyć się siedzenie w domu w najlepszym razie przy kominku. Dlatego też dobrze się przygotować zawczasu na taką wyprawę. Tutaj też pomogę wam w tym, w sezonie letnim wiele się dzieje na naszym terenie i wszystkie te wydarzenia będą widoczne także w przewodniku. Ponad to, wskażemy miejsca które warto zobaczyć samemu. Na pewno będzie to Rutka -Tartak, Ośrodek Szelment, Maniówka i wiele innych. Będąc na Suwalszczyźnie nieomal obowiązkiem każdego Polaka jest wizyta w Wilnie. Tutaj podpowiadam, możecie na długo przed wyjazdem zaklepać sobie miejsca na jednodniowej, dwu lub trzydniowej wycieczce do Wilna. Wycieczki takie organizują tutejsze firmy turystyczne nieomal codziennie a koszt takiej wycieczki to około 90 złotych na osobę za 1 dzień. Na stronie naszej znajdą się firmy które to organizują i będziecie mogli zaklepać sobie termin dla Was wygodny jeszcze przed przyjazdem. Dla fanów rowerów – jest mnóstwo ścieżek i szlaków rowerowych. Rowery, jeziora plus lasy to najmocniejsza nasza strona. No i oczywiście spływ kajakowy Czarną Hańczą. Uwaga podobnie jak wycieczki do Wilna, nasze firmy turystyczne organizują jedno, dwu-, trzy- i więcej dniowe spływy Czarną Hańczą. Nie chwaląc się, ale jest to jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w tej części polski.

Firmy Turystyczne znajdziecie tutaj Suwalskie Biura Podróży znajdziecie Tutaj

Jedziemy do Suwałk – Miasto

Inną atrakcją, która może zainteresować głównie dzieci, to wędrówka śladami Krasnoludków. Mapa Krasnoludków w Suwałkach będzie dostępna już niedługo. Na dzień dzisiejszy jest ich jedenastu, tych od Sierotki Marysi, o nich będzie inny wpis, poświęcony tylko Szlakowi Krasnoludków. W Suwałkach wartych zwiedzenia jest kilka innych miejsc Takich jak, Muzeum Marii Konopnickiej, Muzeum Okręgowe, Muzeum Sztuki Współczesnej – Galeria Strumiłło oraz miejsca serwujące jadło kresowe na pewno nie McDonald 😉. O tym i nie tylko także będą osobne wpisy.

Jedziemy do Suwałk kajaki
Szlak Kajakowy Czarną Hańczą

 

Jak widzicie podejmując decyzję, Jedziemy do Suwałk, można sobie zapewnić niezłą dawkę przygód a to przecież nie wszystko. Nie wspomniałem o innych atrakcjach jak mini safari, pokazy pieczenia sękacza czy pokazy pracy kowala, nauka dojenia krów czy też jazda konna. Same gospodarstwa Agroturystyczne też coraz częściej organizują różne inicjatywy i są pomocne dla Was w organizacji czasu wolnego. Dodając Jeziora, Grzyby, wędkowanie, grille, ogniska taki pobyt może być bardzo urozmaicony.

To tyle na dzisiaj, niebawem bardziej szczegółowo w sekcji Przewodnik.

Pozdrawiam.

 
Jargi
%d bloggers like this: