Jarmark Świąteczny – Wigilia miejska

Jarmark Świąteczny – Wigilia Miejska

Dzisiaj od godzin południowych na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach rozpoczął się kolejny dzień Jarmarku Świątecznego. Dzisiaj także odbyła się Wigilia Miejska z Prezydentem Renkiewiczem oraz kapłanami Suwalskich Świątyń. Do licznie zgromadzonych Suwalczan przemówiła także pani Bożena Kamińska. Cała impreza odbyła się pod znakiem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zaprosił wszystkich zgromadzonych na poczęstunek który nastąpił po tradycyjnym dzieleniu się opłatkiem. Zaserwowano barszcz czerwony z uszkami, rybę smażoną, kutię i makowiec. Pan Prezydent zaprosił także mieszkańców Suwałk na Sylwester miejski który odbędzie się na placu Marii Konopnickiej.

Na miejscu zgromadziło się wielu mieszkańców Suwałk z najmłodszymi dla których największą atrakcją było spotkanie z żywymi zwierzaczkami oraz oczywiście ze Świętym Mikołajem. Stragany zachęcały mieszkańców naszego miasta do sięgnięcia do kieszeni i wydawania pieniążków na przeróżne towary. Między innymi wędlinki które przyjechały z Puńska i z Litwy, czyli krótko mówiąc z małej i dużej Litwy oraz z Raczek. Były także wyroby rękodzieła oraz stragany z upominkami nie tylko świątecznymi.

Zapraszam do obejrzenia filmów z występów Beciaków i zespołu Shamrock a także do galerii zdjęć z wydarzenia którym była tegoroczna Miejska Wigilia.
 
Jargi
%d bloggers like this: