Aleksandrowo

Aleksandrowo gmina Bakałarzewo

Wieś Aleksandrowo położona w województwie podlaskim, w powiecie suwalskim, w gminie Bakałarzewo. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa suwalskiego.

Historia

Początki wsi sięgają prawdopodobnie 1852 roku. Pierwotnie nazywana Aleksandrowsk – na cześć cara Aleksandra II. Aleksandrowo końca XIX wieku należało do gminy Kuków, a parafii Głęboki Rów. Na podstawie sporządzonego w odrodzonej Polsce spisu ludności z 1921 roku we wsi mieszkało 167 osób.

W czasie II wojny światowej wielu mieszkańców wsi zmuszonych było do przesiedlenia się do ZSRR gdyż prześladowani byli przez Niemcy.

Po zakończeniu wojny miejscowość znalazła się w granicach gminy Kuków z siedzibą w Wychodnem. W 1946 roku oszacowano, że działania wojenne zniszczyły wieś w 80 proc.

Powojenną zabudowę Aleksandrowa zdominowały budynki gliniane i drewniane. Chaty kryto strzechą lub wiórami.


Wpis do Katalogu Firm, serwisu Realne Suwałki jest nieodpłatny. Każdy wpis może być dowolnie w każdej chwili edytowany. Limit zdjęć w każdym wpisie jest 30 szt z możliwością kasowania i wgrywania na to miejsce nowych. Wpis ważny jest przez 365 dni, po tym okresie należy przedłużyć go poprzez kontakt z administratorem strony.,
Jeśli prowadzisz działalność turystyczną zgłoś poprzez formularz który znajdziesz na tej stronie lub dodaj firmę bezpośrednio w Katalogu Firm. Dodanie wpisu spowoduje automatyczną rejestrację w serwisie Realne Suwałki. Możesz także  zadzwonić pod numer 691 754 338. Uzyskasz wpis rozszerzony, bezpłatny i roczny z możliwością dowolnej zmiany i aktualizacji.

Jak dołączyć?

Tak jak w każdym przypadku, dołączyć do wydarzenia Majówka 2018 jest bardzo łatwo i wieloma drogami:
  1. Możesz swoje zgłoszenie przesłać poprzez Messenger na stronie Facebook, wysyłaj do @realnesuwalki
  2. Możesz przysłać swoje zgłoszenie poprzez e-mail na adres Administrator
  3. Możesz przesłać formularz zgłoszeniowy który znajdziesz Zgłoś Działalność Turystyczną
  4. Możesz także zadzwonić na numer +48 691 754 338
  5. Możesz także skorzystać ze strony Kontakt z Nami
Pamiętaj, dołączenie do nas nie stanowi dla Ciebie żadnego prawnego zobowiązania. Uczestnictwo w projekcie a także w innych wydarzeniach organizowanych przez Realne Suwałki jest dla Ciebie w 100% bezpłatne. Nie ponosisz żadnych opłat.

Baza Turystyczna


Mapa


 
%d bloggers like this: